Brankárske Fórum Brankárske Fórum Brankársky výstroj Vaughn Vesta Vaughn 7600 Velocity 4

5 replies, 2 voices Last updated by  valecek 2 years, 7 months ago
 • valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1363

  Ak je niečo, čo Vaughn skutočne vie, tak sú to vesty. Prešiel som si počas skúšania asi všetkým, CCM, RBK, Bauer, Nike Bauer, Franklin, Brown, no nakoniec som vždy skončil pri Vaughne. Prvú vaughnku som mal Vaughn Vission, neskôr Velocity V2 7000, V3 7500 a teraz V4 7600. Vesty prešli vždy rad čo radou kozmetickými odlišnosťami,no vždy zostali v Základe rovnaké. Každá novšia vesta bola stále menšia a menšia a čakám, kedy sa rada V10 pomaličky premení na hráčsku 🙂

  Najväčší rozdiel oproti ostatným značkám je jej mobilita. vo veste skutočne dokážete poškrabať sa za ušami, krúženie rukami a akýkoľvek pohyb ostáva stále prirodzený. niektorým ľuďom, najviac brankárom ktorý preferujú blocking save bude asi vadiť, pretože strely vo veste je predsalen cítiť.Puk Vás nezraní, no o náraze viete. oproti V2 a V3 je V4 vyrobená z tvrdenej peny, ktorá sa podľa pňa používa pri výrobe doskových betónov, a nárazy bolia menej. ako sa rýchlo vymláti ukáže čas. Druhá prekážka, ktorú som potrehol hlavne pri vysokých gólmanoch je jej dĺžka. Vesty Vaughn su predsalen kratšie.

  Vesta je zložená z troch na sebe ukladaných vrstiev, princíp rybých šupiniek.Hlavná stredová časť brucha, ďalšia časť ktorá drží vestu na ramenách a nakoniec krídelká ramien spolu s chráničom srdca a maličkými chráničmi popod pazuchy. Rukávy sú prišité k druhej vrstve napevno, čiže sa nastavovať nedajú. Oproti veste V3 má púzdra pre usadenie popruhov okolo bokov, ktoré často praskali po strele do boku a bolo ich treba vymeniť. to to už nenastane. V2 a V3 som mal krídelká trojdielne, znamená to že krídelká kopírovali ramená v priamom smere a nemohlo sa stať, že sa Vám ramená dvihli príliž vysoko. U V4 to už ale neplatí a tak som bol nútený tieto chrániče ramien a kľúčnych kostí natvrdo ohnúť. Farebné prevedenie je bielo modro čierne, čo sa mi náramne páči, nie ako predchádzajúce nudnejše čierne.
  Chrániče predlaktia a lakťa sú o poznanie menšie ako tomu bolo u V3, čiže si je treba dávať viac pozor na teplomer popod pazuchy. uchytenie k nohaviciam nechýba, zo začiatku som to skúšal šnúrkami, teraz si ich priväzujem pásikom u nohavíc Bauer. K veste odporúčam, ba priam až prikazujem použitie nákrčníka ktorý je rozšírený o chránič kľúčnych kostí. rany do hrude a srdca nielen menej bolia, ale aj lepšie roznášajú náraz. zatiaľ som používal nákrčníky CCM 500 a CCm/RBK 550 no tieto „šroty“ čoskoro vymením za nákrčník Vaughn. To by bolo k tejto veste a rade všetko. vestu budete buď milovať, alebo nenávidieť no to, že typ Velocity používa každý druhý gólman, dokonca aj gólmani ako Lunkqvist či Dubnyk, ktorý sú tvárou Bauer hovorí za všetko.

  imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

  od V2 do V4

  imagebam.com imagebam.com imagebam.com
  imagebam.com

  • This topic was modified 2 years, 8 months ago by  valecek.
  • This topic was modified 2 years, 8 months ago by  valecek.
  mik1
  Participant
  @mik1
  #1390

  Chci se zeptat, jak je to přesně u V4 se střelama na ruce (biceps)? U předchozích modelů to byla dost slabina. Je tam nějaké výrazné zlepšení ohledně ochrany? Díky.

  valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1567

  ahoj miku, po víkendovom kempe ti môžem odfotiť moje bicepsy. som samá modrina, rovnako aj na cicke. Nikdy som s týmto problém nemal, no keď absolvuješ 6 ľadov za 2 dni, ako keby vlhkosť a voda nepomáhala ďalej chrániť. tiež som nemal nikdy problém s bolestivými ranami, no po víkende som ostal jemne sklamaný. Modriny mi vznikli hlavne keď sme nacvičovali dead arm, zdá sa mi že modrina je asi z každej strely.

  mik1
  Participant
  @mik1
  #1569

  Tak to není dobrý. Mě vesty od Vaughnu vždycky lákaly mobilitou, ale to co píšeš mě odrazuje. Na ruce dostávám vcelku často.

  valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1572

  v klasickych poziciach ked celis strelam priamo a zabalis sa do krabice alebo to dostanes priamo bolest nieje, no neviem preco, presne pozicia ked si pri tycke to nekryje idealne.

  valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1598

  posledne info je prasknute rebro, 2x v druhej veste od Vaughnu

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.