6 replies, 3 voices Last updated by  Kubec 3 years, 4 months ago
 • Kubec
  Participant
  @kubec
  #1608

  Podarilo sa mi kúpit tieto betóny z výpredaja rakúskych výstrojí za smiešnu cenu. Predajca ich predával lacno pretože z prednej strany boli nánosy lepidla a na nich nalepená špina.Velkost udával 36 avšak sú to mierovky po Weinhandlovi ktorý meria 191cm a pochybujem, že by nosil 36-37betony, veril som, že sú to 38 a to sa mi po premeraní aj potvrdilo( 96,5cm ). Ako prvé som sa rozhodol zbaviť lepidla, hladal som na fórach, diskusiách a väčšinou sa diskutujúci zhodovali buď na technickom benzíne alebo acetóne. Taktiež som skúšal aj olej alebo citrón. Výsledok 0:0 prd 😀 . Každopádne musí mať prípravok v zložení Benzín a Mastnú zložku ktorá zabráni opätovnému prilepení žmolkov. Kúpil som si HG odstraňovač nálepiek. Je to 250ml a vystačilo to v klude na jeden pár betonov (smrad ale príšerný a dosti vytrvalý – odparenie trvalo cca 5 dní). Prípavok však všetko lepidlo odstránil a tak som sa mohol posunúť ďalej. Betóny bolo potrebné rozobrať, pretože boli zlomené v členku. Výstuž som z betónov vybral (Tvorí ju jedna HD. doska a jedna mäkšia pena + foam chips – je to vlastne odpad ktorí vaughn zrejme zbiera z nejakých firiem na výrobu matracov. boli tam zvyšky, polyuretanovych pien, molitanov, karimatiek, obalov atd. ktoré používajú ako výplňovú penu do bočníc. (Každopádne im aj tak nieje hanba pýtat 50 000 za betony, keď tam pchajú takéto sračky). HD penová doska bola zlomená v členku. Opravu som riešil 3mm hrubou plastovou doskou ktorú som ohol do požadovaného uhlu a prišnuroval k penám. Betón sa zdvihol o 2′ a členok je tuhý v ohybe. Počas repasu som ušil nové kolenné sklznice ktoré sa párali a podobné drobnosti. Všetko som následne zložil do hromady a výsledok je možné vidiet na foto.

  • This topic was modified 3 years, 4 months ago by  Kubec.
  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  BauerGoalie
  Participant
  @bauergoalie
  #1617

  Jako nové 🙂 Jinak jsou to desky co hodně odráží puky nebo spíš měkké betony co tlumí?

  Kubec
  Participant
  @kubec
  #1618

  Tlmia strely. Majú sendvič kde je najprv mäkká pena a potom tvrdá, takže sa to utlmí. Brian’s to má úplne opačne a ten vyráža dosť.

  BauerGoalie
  Participant
  @bauergoalie
  #1619

  Aha a jaký je rozdíl mezi těmito a těmi s buřty když oboje ty střely tlumí?

  Kubec
  Participant
  @kubec
  #1620

  Žiadny. tie buřty na kolene sú len designová vec. Prakticky ešte zhoršia prediktibilitu odrazu puku pri naraze do kolena. Dneska večer ked ideš na hokej s rosťovcami, tak ti ich ukažem kludne si vyskušaš.

  valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1627

  pekne napisane. aky je teda realny rozdiel medzi ventusmi a velocitmi?

  Kubec
  Participant
  @kubec
  #1628

  Ventus maju pevne penove jadro bez vyplne v podobe tych žmolkov. všetko su velke kusy pien a su omnoho tvrdšie. u novych velocity ale vaughn uvadza, že je to tiež celopenova konštrukcia tak neviem. Staršie velocity ale mali jednotlive HD penove dosky delene – nad kolenom 1, pod kolenom 1 a na členku 1. tuto bola proste jedna dlha bez predelov len ohnuta v členku

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.