Brankárske Fórum Brankárske Fórum Brankársky výstroj Bauer korčule BAUER SUPREME ONE.9 SR 44.5 EE –

10 replies, 3 voices Last updated by  mik1 2 years, 7 months ago
 • valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1554

  Táto prvá recenzia je vlastne odpoveď na ukončenie témy k Bauer Reactor 5000, nakoľko šírka D bola pre mňa denno denné utrpenie.

  Po víkendovom kempe s goalie international academy som sa ešte viac Zamotal do témy brankárske korčule, nakoľko ak to chcem robiť naozaj poriadne, 75 percent chytania je o korčuľovaní. Veľmi sa mi páčia Grafy, no pre náš trh je to trošku nedostatkový tovar s vyššou cenovkou, ikeď pri ich nedostatkoch ( nižší skelet, kratší nôž ich stále používajú chlapci v NHL) no nakoniec padla voľba znova na Bauer poloprofi triedy Supreme ONE.9. Pre istotu som zobral ešte o pol čísla väčšie číslo 44.5 v šírke EE. Veľmi som sa zamýšľal aj nad kúpou Bauer Supreme S190 Sr. Goalie Skates, no akosi tejto novinke zatiaľ neverím. Určite to bude časom ďalší smer brankárskych korčulí, no nerád by som bol pokusný králik, koľko takéto korčule vydržia. Predsalen sme amatéri a nebudem si každý polrok kupovať nové korčule.

  Cena za tieto korčule bude po odpočítaní všetkých zliav 20+10 percent iba 5 426 CK, čiže niekde okolo 200€, pričom cena pri uvedení na trh bola skoro 350€.
  korčule boli vyklikané a odoslané z http://www.bauerhockey.cz/cz/domu, info pre ostatných, zľava na 10 percent platí do konca júna.

  zatiaľ rozdiely ktoré som si vyčítal oproti reactorom budú :

  – vertex II v špičke, ktorý by už nemal toľko praskať
  – asymetrický jazyk a nártová časť, vnútorná nižšia a vonkajšia vyššie
  – kvalitná vložka ktorá by mala dokonca jemne lepiť k ponožke 🙂
  – lepšie anatomicky tvarovaný kotník
  – nôž LS2 s 3mm hrúbkou
  – pre mňa asi najpodstatnejší rozdiel šírka EE

  korčule by mi mali zajtra doraziť a tak ďalšie postrehy napíšem neskôr

  • This topic was modified 2 years, 7 months ago by  valecek.
  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  mik1
  Participant
  @mik1
  #1561

  Já bych teda za největší rozdíl (mimo velikosti samozřejmě) považoval celkovou tvrdost boty, která by u modelu ONE.9 měla být znatelně větší než u hobby Reactoru 5000.

  Dost mě zajímá, jaké budou Tvé dojmy z asymetrického střihu brusle. Zkoušel jsem to u NXG a popravdě mi to nepřišlo nějak pohodlné – možná nezvyk z ONE100 a taky máme každý jiné nohy, těžko něco univerzálního sedí všem…

  Supreme je obecně brusle trochu užší střihem, tak držím palce, ať Ti šířka EE sedí dobře.

  btw. vertexx je v podstatě designová věc, reálně k ničemu 😉 .

  valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1562

  asymetricka korčuľa by mala mať voľnejší pohyb voči vonkajšej hrane – prechod shuffle, ale v postoji by nosnosť borca nemala nijako ovpyvňovať.

  Šírku som meral pomocou rozdielu vložiek, čiže by to malo byť okey. ked ne hodim si slučku a kupim CCM ribcore top model za 600 €, až pri ktorom je možnosť EE.

  Zabudol som ešte jednu dôležitú vec. Reactorky mali ten taky výbežok na pete, ktorý som nikdy nemal, ccm/rbk to nemajú a graf ma dokonca pre achilovku výrez 😀 na reactorkach mi to vadilo tak že sa mi tam zachytáva remeň od betónov.

  Ak tento pokus s korčuľami nevýjde, fakt to nakoniec dopadne u grafov a 2x zbytočnou investíciou 🙁

  • This reply was modified 2 years, 7 months ago by  valecek.
  valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1566

  Takže po včerajšom prvom ľade môžem napísať svoje prvé dojmy z korčulí Bauer One.9

  Korčule som objednával z českého bauerhockey.cz za výpredajovú cenu 205€ s poštovným. cena paráda. Korčule som našnuroval, narýchlo ich popozeral, nabrúsil na začiatok jemným 5/8 rádiusom. a smer šatňa.
  Dojem vyhotovenia je jemne zmiešaný, z korčulí som musel nožom jemne poodstraňovať jemné vlasy plastu ktoré vznikli pri odlievaní skeletu, nič v zlom milý Bauer, ale toto si si mohol naozaj odpustiť. Z tohto dôvodu som začal mať z kvality dosť skeptické myšlienky, v Košiciach na KVP máme súkromnú šatňu kde sme asi 6-ti brankári a tak som letmým okom prebehol stav korčulí ostatných brankárov. 2-3 ročné Bauerky vyzerali, akoby ponich prešiel tank, naopak RBK sa celkom držali. Ďalej som si pozrel topánku očká, vertexx, vložku a vnútornú výstelku, ktorá bola naopak ušitá celkom presne, šitie malo na jednom mieste krivé prešívanie, ale nemá to veľký vplyv na kvalitu. nylon korčule bol celkom fajn, miesto kde je výrez pre achilovku je urobený z mäkkého materiálu podobnému hladkej koži.

  Ako už bolo vyššie spomenuté, korčule sú pevné, naozaj pevné, voľnou rukou ich neohnete ani o pár cm, našnuroval som ich a prakticky prvým viazaním ich nedokázal ani stiahnuť. Aj tak som sa bál tlačenia a tak som ich nechal na voľno, čo bola asi z časti chyba, koncom ľadu mi už jemne dvíhalo pätu no nebolo to nič extra nepríjemné.
  Vložky som zatiaľ nedal Sidas pre ploché nohy, no Bauer vložka ma celkom príjemne prekvapila držaním klenby, EE šírka odstránila môj problém s boľavým malíčkom a veľkým prstom, z čoho mám nesmiernu radosť. Keď som si narýchlo obidva korčule položil vedľa seba, Reactorky mi prišli ako hráčske korčule s vyšším vyhnutím pre achilovku, oporou smerom dozadu, Supreme tam majú výrez a viete členok vykopnúť dokonca do záporného uhla, pri prvých sklzoch som si tento pocit pamätal pri korčuliach Graf 🙂 Na tento výrez netreba zabudnúť pri zakláňaní sa dozadu, kľudne by sa mohlo stať že sa vyvalíte na zadok. Polstrovanie členku a bokov nohy je vynikajúce, pravdepodobne ešte lepšie ako Reactor, no smutne musím skonštatovať, že na pohodlie RBK a Grafu sa nechytá. Je to možno zvyku a noha si ešte do korčule časom sadne, možno by im pomohla kúra v peci na korčule, no pohodlie RBK pump a Grafu ostáva zatiaľ z môjho pohľadu neprekonané.
  Najväčšie rozčarovanie som mal ale z nožov LS2 3 mm. Je to ťažké, iné. Nôž sa správa pri voľnom pohybe dosť nestabilne, a tak človek musí prakticky stáť non-stop na hrane, plochá hrana Vás neudrží. Ak ale na tej hrane ste, nôž reže ľad a zarezáva sa silnejšie ako 4 mm nože. Pri jemných krátkych presunoch shuffle vydávajú nože prapodivné zvuky, korčuľa bojuje s ľadom a asi 2x sa mi stalo že som začal na ľade nadskakovať. Ak by som sa zaprel v shuffle ešte viac, pravdepodobne by som sa prevrátil do zmeny pohybu. Aby som ale dané nože len nezatracoval, napíšem aj pozitíva. Presun v T-push smerom dopredu je naozaj rýchly. V rozcvičke som si to ešte tak neuvedomil, no v zápase boli odrazy tak rýchle, že som asi dvakrát skončil asi meter pred bránkoviskom, kde som prakticky ani nechcel byť, odraz pri slide je tiež celkom dobrý, zatiaľ som nebadal žiadne praktické využitie Vertexxu, ak nejaké je, kľudne ma opravte.

  Asymetrický tvar topánky a jazyka mi vyslovene sadol. Pri presunoch smerom do vonkajšej strany má kotník jemnú vôľu, v ostrom postoji Vás už ale drží vyvýšená hrana korčule. Pri viazaní som vymenachal posledné dva očká, no na ďalšom tréningu ich vyviažem všetky, kým korčula aspoň trošku nezmekne tak, aby som ich vedel zaťahovať viac.

  Celkovo korčule hodnotím 7/10. Tri bodíky by som odobral nožom, kvalitou vyhotovenia skeletu a jemným chybám v šití.

  Zápory :
  – kvalita odliatku skeletu
  – 3mm nože LS2, ktoré nemusia sadnúť každému
  – jemné odchýlky v prešívaní
  – nie dokonalý komfort v porovnaní s konkurenciou

  Klady :
  – tuhosť topánky
  – rýchlosť nožov
  – výrez pre achilovku
  – asymetrický dizajn
  – cena

  • This reply was modified 2 years, 7 months ago by  valecek.
  mik1
  Participant
  @mik1
  #1577

  3 mm nůž je o správné volbě poloměru pro broušení, logicky je to jiné než u nože 4 mmm, nelze použít stejný poloměr pro broušení a a očekávat, že to bude stejné. .

  btw. ty brusle bych hnedka nenahříval v peci, na to je čas, po pár ledech si to sedne a vyšlápnou se, jen je třeba trocha trpělivosti…

  valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1580

  k nozu viem, asi zvolim pre brusenie este jemnejsi jarcek a uvidime, predsalen je to uplne prvy lad a tak nemozem cakat zazraky na pockanie ze si clovek hned zvykne. dnes mam dalsi lad, skusim sa s korculami viac pohrat a mozno ich viac zatiahnem a uvidime.

  BauerGoalie
  Participant
  @bauergoalie
  #1582

  Já mám Bauer one.7 asi rok a půl, jsou to v podstatě moje první brankářské brusle, nikdy jsem jiné neměl. jsou celkem měkké, ale ze začátku byly pevnější, možná je to tím, že se jedná o nižší řadu. Jsou ale v pořádku, sice jsem jenom amatér, ale už sem do nich schytal několik silných střel. Jediné co je na nich trochu rozbité je plastový skelet, je poškrábaný od šroubků od betonů, ale na funkci to nemá vliv. Slide se v nich dělá dobře, T – push také, ale z schufflem mám celkem problémy, ale nikdy jsem jiné golmanské brusle neměl, takže nemůžu porovnávat. Jinak co se pohodlí týká, tak občas mě v nich bolí nohy, ale po chvíli to přejde, jeden brankář má Grafy a ze začátku ho v nich hrozně bolely nohy, je to asi hodně o zvyku.

  valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1585

  one.7 maju 4 mm noz. celkovo s pohladu fyziky sa bude v 4 mm nozi shuffle robit lahsie, v 3 mm tazsie, t push bude v 3 mm nozi stabilitou horsi ale bude rychlejsi.

  grafy su hotove porno pre brankara, len zastarala technologia a relazivne tazke. pomalicky si na boticky zvykam, su paradne. Vcera som ich sice viazal az po poslednu dierku co bola chyba, snurka sa zarezavala az prilis vysoko tak to dalsi lad vysnurujem, ale uz v pohode mozem bez obav korcule poriadne snurovat, EE vyriesilo moj problem 🙂

  mik1
  Participant
  @mik1
  #1587

  valecku, je fajn, ze jsi konecne nasel botky, co ti sedi 🙂 .

  bauergoalie, na poškrábaný skelet od šroubků na brusli bych dal trochu pozor, když jsou ty šroubky moc vylezlý, tak při „dobré“ ráně ti můžou prasknout skelet.. kdysi se mi to stalo i u Grafů.

  BauerGoalie
  Participant
  @bauergoalie
  #1589

  Už jsem to vyřešil, dělám delší tkaničku a beton mám skoro až na ledě, což mám radši, takže ty šrouby se betonu nedotýkají. Jinak mi došlo že má sice grafy ale s botou od Botasu tak to bude možná tím.

  mik1
  Participant
  @mik1
  #1591

  Presne tak, to nejsou Grafy. Ty brusle si pamatuju, botas na sve brusle montoval stare skelety od grafu. Ale Graf brusle jsou prave o te bote, skelet neni zadny zazrak..

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.