Brankárske Fórum Brankárske Fórum Brankársky výstroj Bauer Korčule Bauer Reactor 5000

25 replies, 6 voices Last updated by  mik1 2 years, 6 months ago
 • ondrasek
  Keymaster
  @ondrasek
  #1055

  Už dlhšiu dobu poškulujem po nových korčuliach, stále som sa nevedel rozhodnúť pre konkrétny model, asi pred 15 rokmi som vlastnil behom pol roka 2 kusy bauer vapor, ktoré obidve praskli. Doteraz som používal graf G50 a neskôr CCM Vector 10 a RBK 16k pump. Korčule sú stále úplne v poriadku, no stále ma to ťahalo k vyššiemu skeletu.

  CENA

  Cena korčulí bola parádna. 160€ za poloprofi model ( opravujem základný model ) ma nakoniec zlomila na ich kúpu a z pohľadu ceny ich beriem ako skvelú. Pamätám si, že prvé vapory ma stáli nové 15 000SK !!! čo je v prepočte 500€

  Dizajn

  Dizajnu korčuliam som nikdy nevenoval veľkú pozornosť, aj keby mali byť ružové. Prvé Bauery som mal s priehľadným skeletom, Grafy boli sivo čierne s žltým pásikom, CMC vector čierno biele s modrým pásikom a RBK 16k bielo sivé.

  Tieto sú sivo čierne s bielym skeletom a modrým futrom. Skelet už neobsahuje chránenie kotníka z boku ako to je už od roku 2012.

  Topánka

  Topánka je oproti predchádzajúcim 3 korčuliam ktoré som doteraz mal asi najdlhšie obrovský rozdiel. Je tvrdá ako kameň, nepoddá sa ani šnurovaním a jemne tlačí, čo by ale malo časom prestať. Doteraz som používal veľkosť 43 od CCM, od baueru sadla lepšie 44,šírka E, no prijal by som aj EE no v akcii už neboli čo ma trošku mrzí. Vložka je na môj pomer neskutočný šmejd a hneď som ju vymenil za sidas sport, ktoré som používal vo všetkých korčuliach. Novinka je pre mňa vyššia päta a tým pádom státie, ako keby na lodičkách a väčší tlak na prsty. Po hodine hokeja bol tlak už dosť neznesiteľný a dúfam, že si nohy zvyknú, ako aj korčule jemne zmäknú.
  Ďalšou zaujímavosťou je pre mňa vyššia časť okolo achilovky, najprv som si to ani nevšimol, no časom sa mi posledný remeň ktorý bol predtým voľne nonstop zasekával okolo korčule, čo mi časom dosť liezlo na nervy. Uvidím ako to vyriešim, či remeň pritiahnem viac, alebo práveže uvoľním na voľno. Očká a aj jazyk mi prišli slabšie ako u CCM, ak by som si časom korčuľu zašnuroval naozaj na pevno, myslím si že cez jazyk by som šnúrky cítil, čo sa mi v grafoch a CCM nikdy nestalo. Celkovo je topánka spracovaná celkom obstojne s kvalitného nylonu s nejakým prídavkom, asi epoxidu.

  Skelet

  Asi najprevratnejšou novinkou je pre mňa skelet korčule, vyššia päta, skelet bez chránenia členka prakticky iba s ochranou špičky korčule odzrkadlili aj stratu hmotnosti vyše 400g oproti RBK, oproti grafom si dovolím tvrdiť aj cez 600g. celkovo mi ale skelet príde dosť lacne spracovaný, na prvý pohľad to nieje odliatok, ale lepené 2 kusy kde vidno dokonca spoj. plast je úplne hladký na rozdiel od predchádzajúcich plastov. do budúcna sa bojím najmä o skelet, nakoľko som bol zvyknutý permanentne vykopávať strely aj korčuľou, či nožom. zmenšil sa aj počet nitov oproti predchádzajúcim korčuliam.

  Nôž

  Nože v týchto baueroch sú pomerne dlhé, dlhšie ako to je u predchádzajúcich korčulí, klasické 4 mm hrúbky, z čoho usudzujem aj vyššiu stabilitu ale zase menšiu pohyblivosť a prudšie otočky v bránkovisku, špička a päta je brúsená prakticky stále do rovna bez pozmierneho nábehu. Kvalitou je nôž dosť tvrdý čo som si vyskúšal aj pri samotnom brúsení a nemal by hrdzavieť, no aj step steel nemal a su hrdzave 🙂 Nôž sa uchycuje do skeletu 1 šrúbou v špičke, čo je veľmi pohodlnné pre ich výmenu, no aj trošku strašiak v prípade prudkej strely do špičky.
  Všimol som si ešte jednu zaujímavosť, a to že CCM/RBK mali nože kratšie v predu, ale dlhšie dozadu k päte, Bauer to má naopak, za pätou už nôž končí, ale je predĺžený smerom k špičke.

  Prvý ľad

  Vedel som, že prvý ľad bude pre mňa peklo a presne to tak aj bolo, korčule tlačili, noha bolela a asi po pol hodine som cítil obrovský tlak na všetky brušká prstov, kde mojich 105 kg tlačilo na tieto maličké plochy miesto celého chodila. Pevne verím že časom si noha v korčuli sadne. Korčuľa bola už počas viazania veľmi pevná a prakticky som ju nevedel ani poriadne zošnurovať, tak pevná bola. V porovnaní s papučami graf a CCM/RBK je to kameň. Výmena korčulí bola hlavne o držaní širšieho postoja, nakoľko pevný a vyšší skelet to dovoľuje, no pevne verím že zmäkne, inak si môžem amputovať nohy:D trošku mi chýba pump systém ako to mal RBK, korčuľu som na začiatku zošnuroval dosť zľahka a po asi pol hodine hry by som to možno aj upravil. premýšľam, že na ďalší ľad použijem jedny tenké a jedny hrubšie ponožky, nakoľko aj nad nártom cítim ešte jemnú medzeru a noha by tam mala v pohode vôjsť. Odrazy sú naozaj lepšie, silnejšie a dlhšími nožmi sa nestane, že sa pri odraze človek netrafí a noha mu uletí na prádzno. Reactorky prvej generácie vertexx nemá, a akosi mi zatiaľ ani nechýba. ASi najväčšie plus je hmotnosť skoro 400g ušetrených na 1 korčuli je nesmierny skok dopredu. Človek cíti, ako keby nemal na nohách nič, až na tie bolesti.

  Zatiaľ dávam korčuliam 6/10, mínusové body dávam za pohodlie a kvalitu spracovania skeletu, budem len a len rád, keď časom tieto mínusové body budem môcť odstrániť.

  imagebam.com

  imagebam.com

  • This topic was modified 2 years, 10 months ago by  ondrasek.
  • This topic was modified 2 years, 10 months ago by  ondrasek.
  • This topic was modified 2 years, 10 months ago by  ondrasek.
  • This topic was modified 2 years, 10 months ago by  ondrasek.
  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  Jaqui
  Participant
  @jaqui
  #1060

  Reactor 5000, není poloprofi model. Je to základní model – Reactor 7000 je poloprofi a Reactor 9000 profi model.
  Z čeho usuzuješ že by měl býl skelet slepený? Já mám starší model, ale v podstatě se stejným skeletem a nepřišlo mi, že bych někde viděl lepený spoj.
  Vložky ve svých Bauerech jsem taky vyměnil, ta původní je fakt taková jakási tenká a po dvou hokejích, jsem přes ni začal cítit nýtek 🙂
  Jestli si nebyl zvyklí na vysokou botu v oblasti achylovky možná si měl uvažovat spíš o modelu ONE.XX, ten má jinak tvarovanou botu a v oblasti achylovky je oproti Reactoru nízká.

  Jo a do špičky jsem už párkrát dostal a skelet i nůž zatím drží 🙂

  • This reply was modified 2 years, 10 months ago by  Jaqui.
  ondrasek
  Keymaster
  @ondrasek
  #1063

  ok opravim si to. to som ani nevedel. 2000 su potom upolne hobby? skelet je naozaj lepeny z 2 kusov. vidno to volnym okom. ked budem doma odfotim to.

  mne pohybovo vobec ta achilovka nevadi, vadi mi ze sa mi on zachytava remen na betone. bud ten remen prevleciem cez to ocko co tam je a necham ho navolno, alebo sam este neviem ale bolo to dost neprijemne ked sa on remen zachytil. dik za opravenie

  mik1
  Participant
  @mik1
  #1066

  V prvé řadě, fajn recenze, díky za ni 🙂 .

  Reactor jsou řady starší (profi 6000 / poloprofi 4000 / hobby 2000) a novější jak píše Jaqui. Takže model 5000 je současný hobby (proto tam taky není vertexx, ale není moc o co stát) a odpovídá mu zpracování a materiály. Modely G50 i Vector 10 jsou cenově úplně jinde…

  Trošku mě překvapuje, že se ti zdá hobby bota tvrdá „jako kámen“, protože to není kompozit. Neboj se, ta bota se vyšlápne a taky dost povolí. Kamarádovi ONE80 jsou proti mým ONE100 daleko měkčí, když se vyšláply. Stejně tak by tě po pár ledech měly přestat bolet prsty. Já jsem kupoval bauery přesně podle měření velikosti (8 D, předtím Graf 10) a prsty mě vpředu skoro i tlačily, pak si to sedlo.

  S tím řemínkem jsem měl podobný problém, protože Graf má brusle kolem kotníku nižší a užší – řemen mi lezl stále mezi achilovku a brusli. Tak jsem ho pořádně povolil, stejně v tom místě není důvod mít řemínek napevno (btw. to očko je tam pro spodní řemen – Lundqvist style).

  Určitě dej bruslím čas, je to o zvyku. Když bys pak zkusil zpět staré brusle, poznáš ten obrovský rozdíl.

  • This reply was modified 2 years, 10 months ago by  mik1.
  Jaqui
  Participant
  @jaqui
  #1067

  Reactor 2000 je starý hobby model.
  Řada Reactor:
  stará hobby 2000 nová hobby 5000
  stará poloprofi 4000 nová poloprofi 7000
  stará profi 6000 nová profi 9000

  Ten skelet budu muset doma taky zkouknout.
  Já mám přes brusli štulpnu, to by možná taky pomohlo aby se ti tam nezachytával ten řemínek – jestli teda nosíš štuplny.

  ondrasek
  Keymaster
  @ondrasek
  #1072

  Jaqui som cisty debil, vobec ma nenapadlo stiahnut si stucky az dole. dik za nakopnutie. som len trosicku sklamany , ze je to len hobby. vymenil som profi korcule za dzady :/

  mik1
  Participant
  @mik1
  #1073

  No valecku, neviděl bych to ale jako žádnou tragédii. Ty brusle jsou co do tvaru boty a skeletu naprosto totožný pokud jde o hobby/poloprofi/profi. Jiné jsou použité materiály (vnitřek i vnějšek) a tím i tvrdost boty. Když ti budou vyhovovat, ale budeš chtít tvrdší a pevnější, z lepších materiálů, můžeš jít časem do vyššího modelu. Pokud ale na druhou stranu zjistíš, že ti třeba tvarově nevyhovují nebo nechceš tvrdý kompozit, co se ani nehne, nevyhodil jsi 15 litrů za profi model.. 😉

  ondrasek
  Keymaster
  @ondrasek
  #1088

  zatial ma najviac hneva ze nemam Ecka ale D cka, bol som v tom ze su E. hadam casom povolia a zmeknu, ked nie budem ich musiet predat. tlacia a to nenormalne:(

  mik1
  Participant
  @mik1
  #1090

  Trpělivost, mě to ze začátku taky tlačilo, dneska už bych jiný nechtěl.

  ondrasek
  Keymaster
  @ondrasek
  #1092

  clovek vyzera v tych korculiach jakeby bol cisty drevak 🙁

  Jaqui
  Participant
  @jaqui
  #1121

  Díval jsem se o víkendu na ty svoje skelety. Nemyslím si, že by byli lepený přijde mi to spíš jako otřep po vytažení z formy, ale je to jen moje domněnka 🙂

  Já si teď začal štuplnu dole na brusli fixovat lepící páskou. Má to několik výhod – štuplna drží dole a nijak se mi nevyhrnuje nad brusli a taky tou páskou vlastně překrývám tkaničky (od brusle a od betonu) takže se mi nerozvážou. Což se mi už párkrát stalo a opět zavázat pod zaplím betonem byl pěkný oříšek 🙂

  ondrasek
  Keymaster
  @ondrasek
  #1137

  Jaqui pouzivaj dvojite uzly a nikdy sa ti uz nerozviaze.
  Bauerkam som dal poslednu sancu, na radu Tomasa Halasza som korcule namocil do horucej vody ( bez nozov snuriek a vsetkeho co som vedel z korculi vybrat a asi po 10 min ich vybral, vysusil a nasnuroval. A neuverite, korcule jemne povolili. nieje to stale uplne idealne, ale citim vyrazny pokrok, cize si ich nechavam z coho mam naramnu radost, velmi nerad by som vyhadzoval peniaze von oknom. dalsiu zmenu som realizoval pri viazani remena okolo kotnika. posledny remen som dal total total navolno a nic sa uz nezasekuje. koniec koncov, betony mi aj tak drzia pokope len gumy 🙂

  valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1543

  Lidičky, priam nutne zháňam tieto vložky do korčulí s tými vejárikmi. nemáte to niekde v kamennom shope? už som zúfalý, neviem to zohnať

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1553

  takže páni, po víkendovom kempe som definitívne vzdal cestu s Bauer reactor 5000 a objednal z bauerhockey.cz supreme one 9 44,5 EE.

  podla porovnaní vložiek by to malo byť oveľa lepšie, viac ako 1 cm v šírke.

  ďalšie info a recenziu nane doplním hneď ako prídu.

  Petr
  Participant
  @petr
  #1650

  kolegové chci se zeptat, co dělám blbě. Když si chci víc utáhnout brusle, tak mě berou křeče do nártu při hře, což není moc pohodlné. Stalo se vám to? Může to být špatnou velikostí brusle, špatnej tvar nebo jakej problém..?

  • This reply was modified 2 years, 6 months ago by  Petr.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)

You must be logged in to reply to this topic.