Brankárske Fórum Brankárske Fórum Brankársky výstroj Dryd Brankárske betóny Dryd 34+2

0 replies, 1 voice Last updated by  valecek 3 years ago
 • valecek
  Keymaster
  @valecek
  #1361

  Betóny Dryd 34+2

  Kedže nášmu novému fóru chýbajú recenzie, skúsim oživiť recenziou mojich betónov Dryd custom.
  Betóny sú vernou replikou CCM Retro Flex 500 one brake, vo farebnom prevedení Godla, ktoré som si vybral a páčili sa mi. Betóny sú vyrobene ručne Martinom Svoreňom.

  CENA
  Ako už bolo zaužívané v iných recenziách, začneme najhorším hneď zo začiatku a to je cena. Betóny stáli 600€ a sú hodné každého eura.

  Dizajn
  Dizajn som si mal možnosť vybrať, nebol som nútený kupovať výstroj, ktorá už stála niekde v predajni, alebo som bol obmedzovaný iba 3-4 kombináciami.
  Nakoniec som sa rozhodol pre vernú kópiu aj farieb Godlu, čiže biele betóny s červeným stredom pred kolenom a modrým obvodom.

  Vyhotovenie a kvalita
  Betóny sú zhotovené s slušných materiálov, sklzové plochy, lemovky a predná časť je tuším z Jenspra, boky s rupsakového šušťáku a vnútro s sietovinovej látky, ktorá slušne odvádza vlhkosť a pot z betónov.Vnútro obsahuje 3 vrstvy peny, vonkajšia je reznutá pod kolenom no peny sú nielen zviazané, ale aj lepené dohromady, čo sa určite prejavilo na ich výdrži. remene popod korčulu, 1 remeň cez kotník, 1 cez lýtko a 2 cez koleno tvoria už len podporné držanie, betóny držia na noha prakticky len gumy okolo kolena a lýtka. Uchytenie gúm je na lýtku a na kolene, no po sezóne premýšľam o prerobení uchytenia obidvoch gúm cez lýtko.
  Na boku betónu pri kotníku je vyšité moje meno a v prednej časti logo Dryd. nakoľko som betóny musel skracovať ( moja hlúposť ), dal som si už dorobiť aj večšiu kolennú kolísku z brúsenej kože
  Kvalita betónov je perfektná, po roku chytania pozorujem mierne opotrebenie len na lemovke, ktorú si dám opraviť, aby som tomu zamedzil, presuniem uchytenie šnúrky nie presne do stredu betónov, ale približne do 1/3 vnútornej hrany tak, aby bol spodok betónu jemne otočený ( rovnako ako u reasony). remene sú jemne stvrdnuté, tak ich v lete ošetrím a budem ďalej používať.
  ďalšiu životnosť betónov odhadujem minimálne na 3 sezóny a ak mi neprepne a nekúpim si z trucu iné, musia ešte poslúžiť.

  Používanie na ľade

  K používaniu na ľade musím najprv podotknúť, že som si betóny dal vyrobiť na truc o 3 cm dlhšie, čo som po prvom ľade ľutoval. Boli mi nad triesla a po týždni museli odísť na skracovanie. Niekedy je proste menej viac. Po ich skrátení nastala lotéria s viazaním. najprv som začal s krátkymi šnúrkami na špičke, ktoré som časom predĺžil skoro až na dĺžku Condona, remene som zozačiatku viazal úplne navoľno, neskôr pritiahol, teraz chytám znova s trošku uvoľnenými remeňmi, nakoľko sa mi dosť často remeň okolo kotníka zavadí o zadnú časť nových korčulí Reactor, čo sa mi predtý v CCM nestávalo. 5 hole nieje úplne ideálny a premýšľam ako to zmeniť. Riešenie by mohlo byť v presunutí gumy miesto popod koleno od kolena k lýtku ako to CCM majú. Samotná pohyblivosť je v nich skvelá, trošku som si musel zvyknúť pri reverse VH a kľačaní pri tyčke, že betón nieje tak mekký ako Vaughn a vrchy sa zvyknú o seba zachytiť, ale to je len zvyk. Sklzy v nich prebiehajú parádne, no predsalen nie až tak dobre ako v Reasony, ale to je už iná kapusta a kapitola.

  Zatiaľ toľko a rád uvítam akúkoľvek debatu k nim 🙂

  imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.